4 Mayıs 2013 Cumartesi

nedir? nasıl? başlangıç yazım...

04.05.2013
    Her insan hayatı boyunca hem maddi hem manevi hem de sağlık sıkıntıları çekmiştir ve çekmektedir. İnsanlar para kazanmak için çok çalışır, zamanını harcar en önemlisi de sağlıklarından olurlar. Çok uzun süreler işlerini yoluna koymak için gecesini gündüzüne katarlar, yeri gelir yemek yemeyi unuturlar, düzgün, düzenli beslenme alışkanlıklarını kaybederler. Bu da insanların vücut dirençlerinin düşmesine, hastalıklara açık olmasına ve nihayetinde kendilerini ya doktorda ilaç yazdırırken ya da hastalığının geçmesini yatakta beklerken geçirirler.
     Son zamanlarda GDO lu besinler, genetiğiyle oynanmış tohumlar ve görünüşü güzel ama lezzet, vitamin ve proteinden uzak besinler ile beslenen nesil olarak başta kanser olmak üzere çok çeşitli hastalıklara küçük yaşlarda karşılaşır olduk.
    Ozon tabakasının incelmesi, güneş ışığının zararlı ultraviyole ışınları vs. etkilerden cildimizde farklı lekeler, yanmalar hatta cilt hastalıklarına sıkça rastlar olduk.
   Özellikle son zamanlarda hava sıcaklığının birden bire değişiklik göstermesi, hem romatizmal hem diğer rahatsızlıkları çok daha çekilmez hale getirmektedir.
   Peki bu saydığımız hastalıklar, yorgunluk, halsizlik ve ağrılardan kurtulmak hatta vücudun kendini onarması mümkün mü? Hayat kalitesini artırmak mümkün mü?
   Eğer beni bu sayfadan takip ederseniz daha sonraki yazılarda ve sizlerin yorumlarıyla bu sorulara cevap bulacağız hep beraber...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder